Blog kosmetyczny


5 Niezwykłych zastosowań zmywacza do paznokci

Jeśli używasz zmywacza tylko do zmywania lakieru z paznokci, to wykorzystujesz tylko ułamek jego potencjału! Oto 5 genialnych sposobów, aby użyć zmywacza do paznokci do pracy w całym domu!

1. Użyj zmywacza do paznokci do czyszczenia klawiatury

Użyj zmywacza do paznokci do czyszczenia klawiatury

Klawisze od laptopa są brudne? Wystarczy zwilżyć wacik bawełniany zmywaczem do paznokci i delikatnie zmyć klawisze laptopa, aby przywrócić je do pierwotnego stanu.

2. Użyj zmywacza do paznokci do usunięcia superglue

Superglue będzie wytrwale trzymać się wszystkiego, w tym również skóry. Próba złuszczenia go z palców może w rzeczywistości spowodować uszkodzenie skóry. Zamiast tego namocz bawełniany wacik zmywaczem do paznokci na bazie acetonu i trzymaj go na skórze, aż klej się rozpuści.

3. Używaj zmywacza do paznokci do usunięcia plam z atramentu

Jeśli plamy atramentu na skórze nie znikną po użyciu wody z mydłem prawdopodobnie nie są one rozpuszczalne w wodzie. Zamiast tego spróbuj użyć zmywacza do paznokci. Weź bawełniany wacik wytrzyj pobrudzone miejsca acetonem. Kiedy plamy atramentu znikną, umyj skórę wodą z mydłem. Zmywacz do paznokci może również wyeliminować plamy atramentu na bębnie suszarki do ubrań. Innym środkiem do usuwania plam jest pasta do zębów.

4. Użyj zmywacza do paznokci do usuwania naklejek ze szkła

Skrobanie naklejek cenowych z przedmiotów szklanych może być problematyczne, a często sama naklejka pozostawia za sobą gumowy klej, który przyciąga brud i jest lepki w dotyku. Usuń naklejki i oczyścić pozostałości kleju poprzez przetarcie powierzchni acetonowym zmywaczem do paznokci. Ta sama metoda może być stosowana do usuwania naklejek i lepkich pozostałości z powierzchni metalowych.

5. Użyj zmywacza do paznokci do rozpuszczania stopionego tworzywa sztucznego

Czy kiedykolwiek zbliżyłeś się zbytnio do metalowego tostera z plastikową torbą z chlebem lub bajglami? Powstały w ten sposób bałagan może być prawdziwym wyzwaniem w zakresie czyszczenia. Ale nie pozwól, aby trochę roztopionego plastiku zrujnowało dobre urządzenie. Wyeliminuj lepki bałagan za pomocą zmywacza do paznokci. Najpierw odłącz toster i poczekaj, aż ostygnie. Następnie wylej troch e acetonu na miękką szmatkę i delikatnie przetrzyj uszkodzone miejsca. Po usunięciu roztopionego plastiku wytrzeć wilgotną szmatką i osuszyć papierowym ręcznikiem. Twój toster jest czytany do następnej rundy bajgli. To samo rozwiązanie działa w przypadku stopionego tworzywa sztucznego na lokówkach.

Najnowsze artykuły:

Tagi dla artykułu:

Top