Paznokcie hybrydowe


Przepis na krem z dodatkiem trawy cytrynowej i olejku eukaliptusowego

Zarówno dla ciała, jak i dla naszej skóry, prostota jest lepsza. Im dłuższy skład kremu (czy jedzenia) tym gorzej dla naszego zdrowia ponieważ to oznacza, że krem ma w sobie dużą ilość chemicznych składników i konserwantów. Nasz krem składa się wyłącznie z 4 naturalnych składników i jest tak prosty do zrobienia, że bez problemu poradzisz sobie z jego wykonaniem.

Masło shea: jest najlepszym przyjacielem skóry. To doskonały środek nawilżający, czyste źródło witaminy A i E, który leczy i odżywia jednocześnie. Od razu poczujesz, że natychmiast zmiękcza skórę.

Olej słonecznikowy: uspokaja podrażnioną skórę i jest niezwykle nawilżający, dlatego potrzebujesz tylko niewielkiej ilości.

Eukaliptus: ma właściwości antyseptyczne ze względu na swoją bakteriobójczą jakość, dlatego też olejek ten jest stosowany do gojenia ran, owrzodzeń, oparzeń, skaleczeń, otarć i odleżyn.

Trawa cytrynowa: jest cennym olejkiem aromaterapeutycznym. Jego czysty i uspokajający aromat pomaga złagodzić stres, niepokój, rozdrażnienie i bezsenność.

100 gramów masła shea

1 łyżka stołowa organicznego oleju słonecznikowego

10 kropli olejku eterycznego z trawy cytrynowej

4 krople olejku eterycznego z eukaliptusa

Dodaj masło shea i olej słonecznikowy do małego garnka i podgrzej aż wszystko się rozpuści. Wlej do szklanej miski, na tyle dużej, abyś mogła użyć miksera ręcznego. Dodaj krople olejku eterycznego. Ustaw miskę w lodówce na 25 minut.

Następnie ubijaj przez 30-40 sekund za pomocą miksera ręcznego na średnich obrotach, aż krem będzie puszysty i podwoi się pod względem wielkości. (Może dość szybko zmienić się z puszystej w sztywną, więc jeśli tak się stanie, po prostu stop wszystko w mikrofali przez 10 sekund.

Przechowuj w szklanym słoiku w misce.

Najnowsze artykuły:

Tagi dla artykułu:

Top